Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нотаріуси продовжують працювати і під час карантину

2 квітня 2020, 10:45
5216
0
Реклама

Заступник міністра юстиції Ольга Оніщук повідомила, що органи нотаріату продовжують працювати у період карантину, хоча і з обмеженнями, встановленим для запобігання поширенню коронавірусу. Зокрема, було обмежено прийом громадян в усіх державних нотаріальних конторах країни та запроваджено чергування. Крім того нотаріусам було наголошено на можливості вчинення саме невідкладних нотаріальних дій, з якими пов'язано пропуск передбачених законодавством строків та порушення прав громадян, за попереднім записом в телефонному режимі.

"Держава не зможе ефективно функціонувати без діяльності органів нотаріату, навіть в період дії карантину, адже нотаріуси вчиняють велику кількість нотаріальних дій, які в деяких випадках є життєво необхідними як для кожної людини окремо, так і в цілому для держави. Прикладом таких дій є посвідчення правочину, заповіту, вжиття заходів щодо охорони спадкового майна, видача свідоцтва про право на спадщину, засвідчення справжності підпису на документах тощо", - зазначила Ольга Оніщук.

Вона підкреслила, що нотаріуси не є суб'єктами господарювання, а також не є учасниками на ринку товарів, вони виконують виключно делеговані державою функції. Відтак Постанова № 211 щодо заборони роботи до 24 квітни 2020 року суб'єктів господарювання не стосується діяльності нотаріусів.

Зверніть увагу також на те, що на першоквітневому засіданні уряд знову розширив карантинні обмеження, встановлені Постановою № 211.

Щоб іти в ногу з вимогами чинного законодавства, користуйтеся інформаційно-правовою системою ЛІГА:ЗАКОН. Вона допоможе відслідковувати зміни в законодавстві. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини