Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За спалення сухої трави штрафи виросли до 153 тисяч грн

14 квітня 2020, 14:20
2176
0
Реклама

На понеділковому засіданні Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу" (реєстр. № 2339).

Йдеться про притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Відповідні штрафи, як ми й анонсували, зростуть у 18 разів.

Законом внесено зміни:

- до статей 241, 245 Кримінального кодексу, якими пропонується збільшити розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря (до 30600 - 61200 грн) та за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу (до 91800 - 153000 грн);

- до статей 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими значно збільшуються розміри штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (до 1530 - 15300 грн), за самовільне випалювання рослинності або її залишків (до 3060 - 21420 грн) та за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду (до 6120 - 30600 грн).

Законом також приведено положення статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у відповідність з частиною третьою статті 27 Закону України "Про рослинний світ", відповідно до якої випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. Щоправда, досі такий нормативний акт відсутній.

Читайте також наступні актуальні повідомлення:

- "Які права особи в разі притягнення до адмінвідповідальності за порушення правил карантину";

- "Що дозволено водіям під час карантину і за що штраф до 34 тисяч грн";

- "Заборона паркування поширюється і на тротуар - суд";

- "Хто і де може ходити до 24 квітня - 15 головних правил від Кабміну".

Будь-який бізнес потребує контролю, особливо в критичні період, як-от під час коронавірусного карантину. Моніторте податковий стан компаній 24/7 у системі CONTR AGENT, яка містить базу досьє на понад 6,5 млн компаній та ФОП. Почати моніторинг можна легко прямо зараз, замовивши тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини