Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці нагадали вимоги з оформлення документів щодо контрольованих операцій

15 квітня 2020, 14:20
1048
0
Реклама

Вірно сформовані та надані підтверджуючі документи щодо контрольованих операцій - гарантія уникнення штрафу. Про це нагадує Офіс великих платників податків ДПС за підсумками відпрацювання звітів про контрольовані операції, здійснені у 2018 році.

Платники податків, що здійснюють контрольовані операції, повинні складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період. Неподання платником документації з трансфертного ціноутворення тягне за собою накладання штрафу у розмірі 3% суми контрольованих операцій, щодо яких не була подана документація, визначена пп. 39.4.6 та 39.4.8 ПКУ, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році (п. 120.3 ПКУ).

Податківці наголошують: документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі) повинна містити інформацію в обсязі, зазначеному у пп. 39.4.6 ПКУ. У разі, коли подана платником податків документація з трансфертного ціноутворення не містить такої інформації, або не містить належного обґрунтування відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки", орган ДПС надсилає платнику вимогу додатково подати протягом 30 календарних днів з моменту його отримання таку інформацію та/або необхідні обґрунтування. Платник, у свою чергу, має надати запитувану податківцями інформацію.

Читайте також:

- "Кабмін збільшив перелік нерезидентів, операції з якими є контрольованими";

- "Визначення "контрольованого" статусу операції: що робити з передоплатою та частковим поверненням";

- "Постпредставництво перераховує нерезиденту частину виручки: чи буде операція контрольованою";

- "Контрольована операція не відповідає принципу "витягнутої руки": правила коригувань".

До речі, сучасний професійний сервіс Liga:Report дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини