Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП повернув передоплату після припинення діяльності: які податкові наслідки

16 квітня 2020, 13:00
258
0
Реклама

ДПС роз'яснила, які податкові наслідки будуть у ситуації, коли підприємство перерахувало передоплату за послуги підприємцю, який повернув її згодом, але після припинення своєї підприємницької діяльності.

За словами контролерів, тут усе залежить від того, чи був такий ФОП платником ПДВ на дату отримання ним передоплати за послуги. Відповідно, також важливо, чи склав він податкову накладну на отримувача послуг під час отримання такої передоплати.

Отже, якщо на дату отримання попередньої оплати ФОП:

- був платником ПДВ, склав і зареєстрував в ЄРПН відповідну податкову накладну (якщо така податкова накладна була складена після 01.07.2015 р.) - платник ПДВ - отримувач послуг має нарахувати ПДВ-зобов'язання за правилами, визначеними п. 198.5 ПКУ, на дату повернення коштів або на дату, на яку встановлено, що послуги не будуть постачатися (залежно від того, яка дата настала раніше);

- не був платником ПДВ та відповідна податкова накладна ним не складалася - повернення такої попередньої оплати не спричиняє податкових наслідків з ПДВ для отримувача послуг.

В частині податково-прибуткового обліку за такою операцією наслідків не буде. Адже положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суми поверненої контрагентом передоплати. Тож суми отриманої передоплати, що повернена контрагентом, відображаються за правилами бухобліку під час формування фінансового результату до оподаткування.

Звісно, якщо матимете справу з резервом сумнівних боргів, доведеться застосовувати коригування, передбачені пп. 139.2.1 і пп. 139.2.2 ПКУ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 07.04.2020 р. № 1398/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

З порядком та зразками заповнення податкових накладних можна ознайомитися в статті "Нова податкова накладна в зразках" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини