Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП може віднести до податкового кредиту ПДВ за придбаний ним автомобіль — ВС

23.04.2020, 12:20
935
0

Незважаючи на реєстрацію авто за фізособою, ПК можливий у разі використання машини в госпдіяльності
Незважаючи на реєстрацію авто за фізособою, ПК можливий у разі використання машини в госпдіяльності

Верховний Суд відхилив доводи касаційної скарги податківців про те, що факт реєстрації автомобіля на фізособу, а не на ФОП позбавляє останнього права на формування податкового кредиту за реальною операцією з придбання такого транспортного засобу.

Колегія суддів погодилася з висновками судів попередніх інстанцій про те, що придбаний позивачем легковий автомобіль використовувався позивачем в оподатковуваних операціях пов'язаних з господарською діяльністю щодо укладення договорів поставки.

Причому висновки контролерів про безпідставність формування ФОП податкового кредиту з огляду на реєстрацію зазначеного автомобіля за ним як за фізособою визнали такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства. Адже особливих умов для формування податкового кредиту для фізичних осіб - суб'єктів господарювання, зареєстрованих платниками ПДВ, ПКУ не передбачає. Тому здійснена реєстрація транспортних засобів на фізособу, а не на суб'єкта підприємницької діяльності жодним чином не впливає на право позивача (ФОП) на податковий кредит.

До того ж реєстрація права власності на фізособу не може розглядатися як підстава для неможливості укладення договорів ФОП у межах його підприємницької діяльності. Адже згідно з ч. 2 ст. 128 Господарського кодексу України ФОП відповідає всім майном, що належить йому на праві приватної власності, за своїми обов'язками в сфері підприємництва, та його ідентифікаційний номер як платника податків та інших обов'язкових платежів належить фізособі-громадянину.

Тобто, незважаючи на те, що п. 6 Порядку держреєстрації транспортних засобів (затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 р. № 1388), передбачає реєстрацію, зокрема, прав власності на автотранспортні засоби тільки на юридичних і фізичних осіб, останні в угодах щодо таких об'єктів можуть виступати як фізособи-підприємці.

Джерело: постанова Верховного Суду від 27.02.2020 р. у справі № 807/2235/15.

Детальніше про це читайте в статті "Авто в підприємця-загальносистемника: облік витрат і податкового кредиту" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар