Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Користувачів гіробордів та електросамокатів зобов’яжуть виконувати ряд вимог, за невиконання яких каратимуть

5 травня 2020, 10:15
1959
0
Реклама

Останнім часом значну популярність набуло використання портативних транспортних засобів на електричній тязі (гіроборди, гіроскутери, моноколеса, електросамокати, електроскейтборди, сігвеї тощо). А отже народні обранці вирішили терміново здійснити регулювання правовідносин, які виникають в процесі експлуатації вказаних транспортних засобів. І, звісно ж, встановити відповідальність для порушників. Таким чином на розгляд Верховної Ради було подано одразу два законопроекти: № 3023 та № 3023-1.

Законопроект № 3023 до користувачів персонального легкого електротранспорту відносяться особи, які пересуваються з використанням одно-, дво- або триколесного механічного транспортного засобу, що приводиться в рух за допомогою електричного двигуна (електричні скутери, cігвеї, гіроборди, гіроскутери тощо), окрім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами. Особи, які керують персональним легким електротранспортом, будуть зобов'язані:

- використовувати технічно справний та належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт;

- рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів;

- під час руху у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги мати увімкнений ліхтар (фару) та виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб;

- керувати персональним легким електротранспортом, що обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами (крім випадків, коли можливість такого обладнання не передбачена конструктивним рішенням виробника);

- не перевозити пасажирів, окрім випадків, коли їх перевезення прямо передбачено конструктивним рішенням виробника;

- не користуватися під час руху засобами зв'язку, тримаючи їх у руці;

- не допускати випадків керування персональним легким електротранспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Аналогічні обов'язки встановлює законопроект № 3023-1 для тих, кого він іменує особами, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі. Їм також мають дозволити рухатися по тротуарах або пішохідних доріжках із швидкістю пішохода і заборонити перевозити вантажі, що заважають керуванню, чи буксирувати причепи.

Обидва законопроекти пропонують за порушення ПДР користувачами персонального легкого електротранспорту запровадити адміністративний штраф у 85 грн.

Законопроект № 3023 пропонує зобов'язати велосипедистів додатково:

- не користуватися під час руху засобами зв'язку, тримаючи їх у руці;

- під час руху у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, або під час руху за межами населеного пункту, виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб;

- не допускати випадків керування велосипедом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

А законопроект № 3023-1 лише додатково зобов'язує велосипедистів в темний час доби, при тумані і в умовах недостатньої видимості використовувати світлоповертальні жилети. За цим же законопроектом пішохід буде зобов'язаний при русі краєм проїзної частини автомобільної дороги чи узбіччям за межами населених пунктів в темний час доби мати на одязі світлоповертальні елементи. Додамо що ідея вдягнути на всіх учасників дорожнього руху світловідбиваючі жилети - не нова, у ВР вже реєстрували нещодавно відповідні законопроекти.

Читайте також:

- "Протоколи про адмінправопорушення можуть почати складати за відсутності порушника";

- "За спалення сухої трави штрафи виросли до 153 тисяч грн";

- "Що дозволено водіям під час карантину і за що штраф до 34 тисяч грн";

- "МВС озвучило алгоритм відновлення посвідчення водія під час карантину";

- "Заборона паркування поширюється і на тротуар - суд".

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте зважені рішення вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини