Підприємства штрафують за неподання інформації про власника — Мін’юст визначив процедуру

19.05.2020, 12:20
4861
0

У директора буде місяць для з’явлення в органи юстиції для складання протоколу про адмінправопорушення
У директора буде місяць для з’явлення в органи юстиції для складання протоколу про адмінправопорушення

Міністерство юстиції України наказом від 12.05.2020 р. № 1626/5 врегулювало питання щодо відповідальності за неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника (далі - КБВ) юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ юридичної особи. Наказ набере чинності через п'ять днів з дня, наступного за днем офіційного опублікування, крім окремих змін до Порядку надання відомостей з ЄДР, які набирають чинності з 15 липня 2020 року.

У Порядку державної реєстрації № 359/5 закріплять, що у разі виявлення державним реєстратором фактів неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про КБВ або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ юридичної особи, таким реєстратором не пізніше наступного робочого дня інформується про виявлення цих фактів територіальний орган Міністерства юстиції України за місцезнаходженням відповідної юридичної особи шляхом направлення відповідного листа.

В Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення № 2473/5 передбачать, що у разі виявлення фактів неподання (несвоєчасного подання) відповідної інформації Міністерство юстиції чи територіальний орган рекомендованим листом інформує про це керівника відповідної юридичної особи. Лист буде містити вимогу щодо необхідності звернення такої особи у місячний строк до Міністерства юстиції чи відповідного територіального органу для складення протоколу про адміністративне правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною шостою статті 166-11 КУпАП.

Окрім того, порушення керівником відповідної юридичної особи або особою, уповноваженою діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), встановленого місячного строку для звернення є підставою для передачі відповідної інформації Державній службі фінансового моніторингу України.

Читайте також:

- "Новий фінмоніторинг вимагає по-новому подавати відомості про кінцевих власників підприємства";

- "Із 28 квітня бухгалтери і ріелтори повинні повідомляти про фіноперації своїх клієнтів - як саме";

- "Після 28 квітня не потрібно масово нести документи держреєстраторам";

- "Всі юрособи повідомлять про бенефіціарів, але строки можуть збільшити через карантин".

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. Оформіть заявку на тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту