Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкові перевірки за Законом № 466: що змінилось

27 травня 2020, 17:10
2018
0
Реклама

Із 23.05.2020 р. діє більшість норми Закону України 16.01.2020 р. № 466-IX, який змінює процедуру адміністрування податків.

В ДПС підготували огляд змін, який вносить цей Закон до ПКУ, зокрема, в частині податкових перевірок.

По-перше, податківців обмежили в можливості вносити зміни до плану-графіка документальних планових перевірок. Тепер допускаються зміни не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі відповідного року (окрім випадків, коли зміни пов'язані зі змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок).

По-друге, збільшено з 3 до 5 років строк перевірки та винесення податкових повідомлень-рішень щодо сплати ПДФО, військового збору при виплаті зарплати. До того ж податкові органи отримали право під час перевірки отримувати пояснення від роботодавців та/або їх працівників, та/або осіб, праця яких використовується без документального оформлення.

По-третє, строки давності для обчислення органом ДПС грошових зобов'язань зупинять у випадках, якщо податківці не можуть провести перевірку у зв'язку з:

- відсутністю платників за місцезнаходженням, недопуском платником до перевірки;

- оскарженням наказів на перевірку протягом тривалого часу;

- вилученням документів правоохоронними органами;

- законодавчими заборонами на перевірки (мораторії) або рішеннями судів про заборону проведення перевірок.

По-четверте, удосконалюють порядок оформлення органами ДПС податкових повідомлень-рішень, зокрема в них наведуть обґрунтування виявлених порушень та детального розрахунку штрафних санкцій.

По-п'яте, підкоригували порядок розгляду заперечень платників податків та винесення ППР, запровадивши їх винесення на розгляд комісій з питань розгляду заперечень контролюючого органу, однією з функцій якої буде дослідження питання наявності або відсутності обставин, що виключають вину платника податків у вчиненні правопорушення.

Також виключили з переліку підстав для позапланової перевірки рішення суду (слідчого судді).

Податківці отримали право проводити позапланові перевірки вже перевірених періодів у випадку, якщо отримали від іноземних державних органів інформацію, яка свідчить про наявність порушень. Вони матимуть можливість зупиняти перевірки всіх категорій платників податків, а не лише великих.

До того ж акт перевірки не може розглядатись як заява або повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Зверніть увагу, що "карантинний" мораторій на перевірки та штрафи продовжується по останній календарний день місяця, в якому уряд оголосить про закінчення дії карантину.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини