Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП звільнили від ЄСВ "за себе" за травень, а решті платників ЄСВ продовжили мораторій на штрафи

28 травня 2020, 11:35
11375
0
Реклама

Із 29.05.2020 р. діятиме Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)" від 13.05.2019 р. № 591-IX.

Саме він тимчасово, за періоди з 1 березня по 31 травня 2020 року, звільняє від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за себе:

- ФОП, в т. ч. спрощенців;

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;

- членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Фактично такі особи можуть не сплачувати ЄСВ не лише за березень та квітень, а тепер й за травень 2020 року. Раніше ми про це писали в аналітиці "Кого звільнили від сплати ЄСВ за березень та квітень 2020 року".

В результаті самозайнятим особам зарахують й травень 2020 року до страхового стажу для призначення пенсій, попри звільнення від ЄСВ.

Також тимчасово штрафні санкції (визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ) не застосовуються за такі порушення, вчинені у періоди з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершиться дія карантину:

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховують ЄСВ (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності з ЄСВ до податкових органів. При цьому не застосовують штраф як за повторне порушення, пов'язане із несвоєчасне подання звітності з ЄСВ, яке мало місце у вказаний період.

Також упродовж періодів із 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, платникам ЄСВ не нараховують пеню, а вже нараховану пеню за ці періоди спишуть.

На період із 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, діятиме мораторій на документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

Перелічені послаблення щодо штрафів, пені та перевірок діють для усіх платників ЄСВ, як роботодавців, так і самозайнятих осіб.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини