Допомогу по частковому безробіттю звільнили від податків за весь період виплати

1.06.2020, 12:35
1246
0

Медичним працівникам компенсують утриманий ПДФО
Медичним працівникам компенсують утриманий ПДФО

На період з 2 квітня 2020 року до оподатковуваного доходу не включають допомогу по частковому безробіттю на період карантину, яку виплачує (надає) роботодавець. Тож її звільнили від оподаткування як ПДФО, так і військовим збором.

Відповідні зміни до ПКУ вніс Закон України від 13.05.2020 р. № 591-IX (чинний із 29.05.2020 р.).

Проте на цьому позитивні новини не закінчуються. Тимчасово суми ПДФО, які утримуються з доходів у вигляді доплат до зарплати, нарахованих за періоди з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 року медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров'я державної та/або комунальної власності, які безпосередньо зайняті у протидії COVID-19, компенсують таким працівникам у повному розмірі за рахунок коштів держбюджету. Порядок виплати такої грошової компенсації затвердить Уряд, а перелік відповідних посад працівників - МОЗ.

Про це уже відмітили податківці в інформаційному листі № 11 "Карантинні обмеження для бізнесу, передбачені Законом № 591".

Додатково передбачили, що право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину отримають також ФОП, які є застрахованими особами. Також збільшено термін, протягом якого роботодавець або ФОП можуть звернутися до центру зайнятості за допомогою по частковому безробіттю на період карантину - із 30 до 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.

Виплачуватиме допомогу по частковому безробіттю на період карантину ФОП центр зайнятості.

Уже навіть розроблено порядок виплати допомоги по частковому безробіттю підприємцям.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту