Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд хоче використовувати дані про заробітчан та поїздки за кордон для скасування соцвиплат і субсидій

1 червня 2020, 09:15
29843
0
Реклама

Кабмін на своєму засіданні 27 травня підтримав проект Закону України "Про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" щодо отримання інформації про осіб, які перетинали державний кордон України". Законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді під № 3555.

Зміни у ст. 19 Закону про ДПрС передбачають обмін інформацією між Міністерством соціальної політики та Державною прикордонною службою "з метою здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час визначення права громадян на призначення державних виплат, а також виявлення можливих зловживань або фактів надання недостовірних даних, що призводить до нецільового використання бюджетних коштів на зазначені цілі".

Як стверджується в пояснювальній записці до законопроекту, чинні нормативно-правові акти не забезпечують автоматизований обмін інформацією між держструктурами, тож це ускладнює отримання відомостей, необхідних для визначення права громадян на призначення чи отримання державних виплат.

Слід зауважити, що Закон про верифікацію та моніторинг державних виплат уже вніс свого часу в ст. 19 Закону про ДПрС зміни, які передбачали передачу прикордонниками Мінсоцполітики відомостей про перетин українцями кордону. Тепер же говориться про "виявлення можливих зловживань або фактів надання недостовірних даних, що призводить до нецільового використання бюджетних коштів".

Тож з огляду на те, як пояснювалося запровадження системи верифікації соціальних виплат і допомог, можна припустити, що надалі отриману від прикордонників інформацію про перетин громадянами України державного кордону Мінсоцполітики напряму буде застосовувати для обгрунтування скасування соцдопомог, субсидій та інших виплат з бюджету, а також для вимог про повернення отриманих раніше сум. Нагадаємо, що саме до Мінсоцполітики передали контроль за соцвиплатами і субсидіями. А 1 січня цього року запрацювали оновлені правила перевірок законності житлових субсидій та соціальних виплат.

Читайте також про інші гучні законодавчі ініціативи останнього часу .проаналізовані нашим порталом Бухгалтер.UA, лідером серед новинних ресурсів ЛІГА:ЗАКОН:

- "В Офісі Президента хочуть нові зміни до ПКУ за два тижні";

- "Ліквідація військкоматів, новий вид військової служби і більші штрафи за ухилення від призову - ініціативи Президента";

- "Президент пропонує зміни до ПКУ щодо ПДФО та єдиного податку з резервістів";

- "Розмір підприємств, штраф за інформацію про беніфіціара і плата за сервітут - депутати змінюють кодекси";

- "Плату за орендовану землю за весь час карантину можуть знизити вдвічі - кого торкнеться";

- "Застрахований бізнес будуть рідше перевіряти контролери - депутати підтримали законопроект".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини