Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За допуск до роботи родичів без трудового договору ФОПа оштрафували на 125 тисяч

4.06.2020, 12:26
13205
0

Якщо робота, виконувана особою на користь суб’єкта господарювання, збігається з його КВЕД, то вона повинна виконуватись на умовах трудового договору
Якщо робота, виконувана особою на користь суб’єкта господарювання, збігається з його КВЕД, то вона повинна виконуватись на умовах трудового договору

Як повідомляє сайт Держпраці, Третій апеляційний адміністративний суд визнав правомірною постанову Управління Держпраці у Кіровоградській області про накладення на фізособу-підприємця штрафу в розмірі 125190 гривень за використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

Під час відвідування магазину у вересні 2019 року інспектор праці виявив, що торгівлю продуктами харчування в магазині, що належить ФОП, здійснювала його дружина, яка відмовилась надати будь-яке пояснення своїм діям. Сам підприємець повідомив, що його дружина з метою приготування їжі відчинила магазин і почала набирати продукти додому, не здійснюючи їх реалізацію. При цьому факт виконання роботи продавця був зафіксований інспектором праці засобами відеотехніки.

За результатами інспекційного відвідування відповідальною посадовою особою прийнято рішення про винесення постанови про накладення штрафу за використання неоформленої праці одного працівника.

Як зазначено в постанові суду - чинне законодавство не передбачає можливості допуску особи до роботи на товариських (дружніх) чи родинних стосунках. Таким чином, у разі, якщо робота, виконувана особою на користь суб'єкта господарювання, збігається з видом його економічної діяльності або є роботою з обслуговування його діяльності, то робота такої особи повинна виконуватись на умовах трудового договору.

Читайте також:

- "Три горішки для Попелюшки: які зміни для спрощенців приніс Закон № 466";

- "Як залишити ФОП "без штанів" - Кабмін схвалив автоматизоване блокування будь-яких рахунків за борги";

- "Як єдиннику вказати кількість працівників у своїй декларації - ДПС";

- "Куди ФОП із найманими працівниками звітувати та сплачувати ЄСВ";

- "27 травня запрацював розширений перелік підстав для перевірок роботодавців".

До речі, для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар