Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як оформити розрахунки з клієнтами при здійсненні незалежної професійної діяльності

4.06.2020, 11:30
327
0

Закон про РРО не поширюється на осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність
Закон про РРО не поширюється на осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність

Формат самозайнятості в останні роки вельми популярний. Але це не тільки ФОПи. Самозайнятими особами для цілей оподаткування також є незалежні професіонали, що реалізують себе у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності. Сюди ж відноситься діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, осіби, зайнятих релігійною та іншою подібною діяльністю.

Головна умова - така самозайнята особа не є найманим працівником або фізособою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Докладніше про тонкощі буття незалежних професіоналів читайте в статті "Реєстрація незалежної професійної діяльності в Україні" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Але для всіх них є одне спільне питання - оформлення розрахунків за реалізацію своєї професійності.

Перш за все, в даному випадку діє загальна вимога ч. 8 ст. 10 Закону "Про захист прав споживачів" - виконавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ, що засвідчує факт виконання роботи чи надання послуги.

Однак, будь-якої відповідальності за його ненадання тут не передбачено (ст. 23 Закону "Про захист прав споживачів").

Також слід відзначити, що Закон про РРО не визначає порядок здійснення розрахунків особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність та відповідно на таких осіб не поширюється .

Тож особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, на вимогу клієнта може видати складений в довільній формі документ, який підтверджує факт наданої послуги або виконаної роботи.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 109.03 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар