Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінено правила держреєстрації прав на нерухомість

9 червня 2020, 09:20
8167
0
Реклама

Мін'юст повідомляє, що 29 травня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року № 399 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері державної реєстрації".

Так, Постановою № 399:

- вперше передбачається проведення державної реєстрації права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов'язань;

- відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно доповнюються інформацією, необхідною для здійснення зв'язку із заявником (абонентський номер мобільного телефону та/або адреса електронної пошти) та інформацією щодо реквізитів платежу про справляння адміністративного збору, а також відомостями про ціну (вартість) об'єкту нерухомого майна;

- передбачено, що рішення компетентного органу про переведення дачних та садових будинків у жилі без внесення відповідних змін до реєстру вважатиметься достатньою підставою для використання дачних і садових будинків як житла, у тому числі для реєстрації місця проживання, тощо.

Змінами до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передбачено, що невідкладно реєструються державним реєстратором, нотаріусом у базі даних заяв:

- судові рішення про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій;

- заяви власників об'єктів нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій;

- заяви про відкликання раніше поданих заяв про заборону вчинення реєстраційних дій.

У разі надходження заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об'єкта державний реєстратор встановлює особу власника та перевіряє наявність державної реєстрації права власності на відповідний об'єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав. Якщо подається заява щодо земельної ділянки, відомості про право власності на яку відсутні у Державному реєстрі прав, держреєстратор перевіряє наявність державної реєстрації права власності у Державному земельному кадастрі.

Читайте також:

- "Реєстрація землі у будь-якого реєстратора та електронна експертиза землевпорядної документації - новації від КМУ";

- "МВС запустило мобільні сервісні центри - де їх зустріти і для чого";

- ""Прописка" в іпотечному житлі надалі буде лише з дозволу банків - рішення КМУ";

- "У Мін'юсті назвали головні захисні механізми від земельних рейдерів".

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісів SMS-маяк і SMS-маяк Земля. Завдяки їм можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою нерухомість на контроль.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини