Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Інвестору не вдасться зекономити на податках при відступленні права вимоги

12.06.2020, 09:15
617
0

В такому випадку податківці переконують, що ПДФО сплачують на загальних підставах
В такому випадку податківці переконують, що ПДФО сплачують на загальних підставах

Податківці пояснили чи буде ПДФО із доходу, отриманого внаслідок відступлення права вимоги фізособою.

Відступлення права вимоги - операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації (пп. 14.1.255 ПКУ).

Якщо внаслідок відступлення права вимоги до інвестиційного договору фізособа отримує дохід у вигляді коштів від іншої фізособи, яка не виступає податковим агентом, то суму такого доходу включають до оподаткованого доходу як інший дохід та оподатковують ПДФО на загальних підставах. При цьому об'єкт оподаткування - уся сума коштів, яку отримує фізособа за вказаним договором, без урахування суми коштів, яка була попередньо внесена такою фізособою за інвестиційним договором.

Крім того, коли відступлення права вимоги до інвестиційного договору здійснює фізособа на користь юрособи, то така особа є податковим агентом щодо нарахування, утримання, сплати (перерахування) до бюджету ПДФО з доходу, отриманого платником податків внаслідок відступлення права вимоги.

Джерело: ІПК ДПС від 29.05.2020 р. № 2253/О/99-00-04-06-03-09/ІПК.

Що являє собою договір відступлення права вимоги? Відповіді - у матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар