Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

План-графік податкових перевірок сформують по-новому

16.06.2020, 14:35
1135
0

Останні зміни до ПКУ вимагають переписати Порядок формування плану-графіка документальних планових перевірок
Останні зміни до ПКУ вимагають переписати Порядок формування плану-графіка документальних планових перевірок

Починаючи із 23.05.2020 р. діють змінені норми ПКУ, за якими податківці по-новому мають формувати план-графік документальних планових перевірок платників податків на рік. Мова йде про уже всім відомий Закон № 466.

Тож аби виконати його норми ДПС розробила проект наказу Мінфіну "Про внесення змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків".

Вноситимуть зміни до плану-графіка документальних планових перевірок на поточний рік не частіше одного разу у першому та одного разу у другому кварталах такого року, крім випадків, коли зміни пов'язані зі змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших, ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

- не раніше ніж 1 липня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у першому кварталі такого року;

- не раніше ніж 1 жовтня поточного року у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюватимуть на офіційному вебсайті ДПС до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок - до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводити такі документальні планові перевірки).

Проєктом вказаного наказу затвердять оновлений перелік ризиків від госпдіяльності платників податків з урахуванням галузевої специфіки, регіональної специфіки, результатів попередніх аудитів, судової практики та даних, які можуть бути отримані від державних органів ("відкритих джерел"). Також з переліку критеріїв ризику виключені критерії ризику платників податків - учасників ЗЕД, яких перевіряють з питань дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи, та з розділу І плану-графіка виключено підрозділ C "Платники податків та їх контрагенти, які мають ризики несплати податків та плануються до перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи".

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Нагадуємо, що мораторій на податкові перевірки та штрафи діє в червні, а частину податкових перевірок можуть вивести із-під "карантинного" мораторія.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар