Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які обов’язки роботодавців щодо забезпечення працівників в умовах літньої спеки

17.06.2020, 09:07
4896
0

Доцільно відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалості робочої зміни та обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв
Доцільно відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалості робочої зміни та обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв

Управління Держпраці у Хмельницькій області звернулося до керівників підприємств та організацій вжити заходів з попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря.

Зокрема, будівельним організаціям в умовах підвищення температури повітря необхідно змістити графік робочого часу. Обмежити роботу працівників, які виконають кладку зовнішніх стін в піковий час. Збільшити технологічні перерви будівельним бригадам. Розробити графік роботи - по 30 хвилин працівники працюють, 30 хвилин відпочивають. Провести позаплановий інструктаж працівникам, які виконують роботи на висоті.

Підприємствам водопровідно-каналізаційного та сільського господарства в умовах підвищеної температури навколишнього середовища звернути особливу увагу та посилити контроль відносно виконання газонебезпечних робіт та робіт в замкнутих просторах (люках, лазах, відстійниках тощо).Особливу увагу рекомендується звернути на: забезпечення робітників засобами індивідуального захисту; стан каналізаційних та очисних споруд, забезпечення проведення робіт в колодязях під особистим контролем керівників та спеціалістів підприємств, а також робіт у кабінах машин та механізмів не обладнаних кондиціонерами.

Зверніть увагу на матеріали "Робочий час в агросекторі: розгадуємо ребуси", "Атестація робочих місць за умовами праці: підстави та порядок проведення" та "Атестація робочих місць за умовами праці: результати, облік і відповідальність" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Роботодавці зобов'язані, вказують у Держпраці, забезпечити належні умови праці працівникам на виробничих об'єктах в умовах дії високих температур:

- обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки, в тому числі робіт на висоті, експлуатацію баштових кранів та інших будівельних машин, механізмів;

- відкоригувати розпорядок робочого дня, тривалості робочої зміни та обідньої перерви, збільшити кількість технологічних перерв, а саме: запровадити ранній початок робочого дня і, відповідно його закінчення, зменшити тривалість робочих змін, збільшити обідню перерву з 13-00 до 16-00 години;

- забезпечити працівників питною водою, не допускати їх перегріву;

- провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару, запаморочення;

- доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;

- проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт з підвищеною небезпекою, або експлуатують об'єкти підвищеної небезпеки тощо.

Тож роботодавцям та бухгалтерам будуть корисні поради з модуля ситуацій " ЛІГА:ЗАКОН:

- "Спецодяг та інші засоби індивідуального захисту";

- "Оподаткування ПДФО спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, якими роботодавець забезпечує працівника";

- "Облік витрат на забезпечення працівників спецодягом";

- "Нарахування ЄСВ на вартість спецодягу та форменого (фірмового) одягу";

- "Організація охорони праці";

- "Облік витрат на охорону праці";

- "Відсторонення від роботи".

Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до цих та інших документів " ЛІГА:ЗАКОН та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.Отримайте доступ до цих документа, придбавши одну з інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар