Як роботодавцям відображати у формі № 1ДФ допомогу по частковому безробіттю — ДПС

17.06.2020, 10:40
5972
0

Допомога по частковому безробіттю звільнена від оподаткування ПДФО, військовим збором та ЄСВ
Допомога по частковому безробіттю звільнена від оподаткування ПДФО, військовим збором та ЄСВ

Податківці вказали, за якою ознакою доходу слід відображати у ф. № 1ДФ суми допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином. Йдеться про суми допомоги, які отримані роботодавцями з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) і виплачені працівникам.

Нагадаємо, що таку допомогу на період карантину можуть отримати, зокрема, роботодавці із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Нещодавно ФОПам надали покрокову інструкцію для отримання допомоги по частковому безробіттю, а усіх роботодавців проінформували про те, скільки днів доведеться чекати на допомогу по частковому безробіттю.

Податківці наголосили, що хоч допомога по частковому безробіттю звільнена від оподаткування ПДФО, військовим збором та ЄСВ, у ф. № 1ДФ її потрібно фіксувати.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку № 4, соціальні виплати з відповідних бюджетів, відображаються у ф. № 1ДФ під ознакою доходу "128".

Тож податківці вказують, що суму допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яку отримав роботодавець від Фонду і виплатив працівнику, слід фіксувати у ф. N 1ДФ під ознакою доходу "128" як соціальну виплата з відповідного бюджету.

Більше відповідей ДПС на запитання платників податків з усіх напрямків чинного податкового законодавства можна отримати в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся для цього тестовим доступом.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 103.25 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Зважайте, звітувати за податками, зборами та внесками легко з сервісом Liga:Report.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту