Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 22 червня карантинні обмеження діють в новому режимі — КМУ

22.06.2020, 09:15
19166
0

Посилення карантину може запроваджуватися в межах окремого регіону
Посилення карантину може запроваджуватися в межах окремого регіону

Як відомо, 22 червня запрацювала постанова КМУ від 17 червня 2020 р. № 500, якою дію карантину продовжили до 31 липня. Безумовно, без змін в порядку карантинних обмежень не обійшлося.

Тепер чинний перелік заборон під час карантину буде включати наступні обмеження, які впливають на підприємницьку діяльність:

- на перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

- на перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

- на проведення масових (зокрема розважальних та рекламних) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. м площі будівлі або території, де проводиться захід. При цьому організатор заходу буде відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 м.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT.

Зате зникла заборона щодо роботи закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, діяльності закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури. Тож цей бізнес може знову працювати, звісно - за умови дотримання заходів безпеки щодо працівників та клієнтів.

Також з 22 червня вже не будуть підлягати самоізоляції всі особи, які досягли 60-річного віку.

Щодо здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом (включно з міськими маршрутками), в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, то вони дозволені для пасажирів в кількості більше ніж кількість місць для сидіння та при умові використання водіями і пасажирами засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Ще новації передбачають, що на території регіонів із значним поширенням COVID-19 запроваджується посилення протиепідемічних заходів. Такі регіони визначатимуться за наявності бодай однієї з ознак, передбачених урядовою постановою. Рішення про посилення протиепідемічних заходів запроваджується мінімум на тиждень і може включати, приміром, обмеження щодо проведення масових заходів, особливості діяльності закладів, що надають послуги з розміщення, здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень, роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури, діяльності закладів харчування.

Навіть в умовах поступового виходу з карантину питання захисту працівників і відвідувачів усе ще залишається відкритим. Тож рекомендуємо бухгалтерам і підприємцям ознайомитися з аналітичними публікаціями ""Масковий" режим на підприємстві: купуємо санітайзери та ЗІЗ" та ""Масковий" режим у бюджетній установі: купуємо санітайзери та ЗІЗ". Не менш корисними будуть й алгоритми з консультацій "ЄСВ під час карантину: загальні правила нарахування" та "ЄСВ під час карантину: практичні ситуації".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар