Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Друге життя акцій та облігацій — новий Закон

23 червня 2020, 11:05
1193
0
Реклама

Парламентом прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів" (законопроект № 2284).

Закон регулює відносини, що виникають під час емісії, обігу, викупу цінних паперів та виконання зобов'язань за ними, укладання і виконання деривативних контрактів, заміни сторони деривативних контрактів та вчинення правочинів щодо фінансових інструментів на ринках капіталу, а також відносини, що виникають під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

Зверніть увагу на пов'язані з темою цінних паперів матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: зміни щодо ФОП, ПДФО, військового збору та інше";

- "Зміни в обкладенні податком на прибуток: жити стане "веселіше"";

- "Подарункові сертифікати для працівників: як подарувати й оподаткувати";

- "Податок на репатріацію: хто сплачує".

Дія нового Закону не поширюється на діяльність оператора ринку електричної енергії, оператора системи передачі, оператора газотранспортної системи та на відносини, пов'язані з функціонуванням ринків електричної енергії, природного газу та сфери теплопостачання. Закон передбачає комплексне врегулювання питань функціонування ринків деривативних (похідних) фінансових інструментів, ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розбудови їх інфраструктури, забезпечення захисту прав власників облігацій, зокрема, шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій та колективного представника власників корпоративних облігацій.

Законом для цього викладено у новій редакції закони України "Про товарну біржу" та "Про цінні папери та фондовий ринок", змінивши назву останнього на Закон України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", а також внесено відповідні зміни до значної кількості законодавчих актів України.

Тематика цінних паперів також була предметом розгляду в низці індивідуальних податкових консультацій:

- Щодо відображення у податковому обліку збитків від продажу корпоративних прав за грошові кошти (ІПК від 02.08.2019 № 3622/ІПК/04-36-12-05-16);

- Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання майнових прав (ІПК від 23.08.2019 № 3965/ІПК/13-01-12.1-10);

- Про перебування на спрощеній системі оподаткування (ІПК від 08.01.2020 № 31/10/05-99-04-04/ІПК);

- Щодо оподаткування ПДВ та податком на прибуток операції із внесення нерезидентом до статутного капіталу резидента додаткового внеску у розмірі кредиторської заборгованості резидента перед нерезидентом, яка утворилась внаслідок неповернення резидентом позики (ІПК від 27.02.2020 № 826/6/99-00-07-03-02-06/ІПК).

Більше відповідей ДПС на запитання платників податків з усіх напрямків податкового законодавства читайте в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся для цього тестовим доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини