Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Несвоєчасно подали заяву на ПДВ-перереєстрацію: чи буде штраф

24.06.2020, 16:50
292
0

Чи передбачена відповідальність за порушення термінів подання заяви за формою № 1-ПДВ
Чи передбачена відповідальність за порушення термінів подання заяви за формою № 1-ПДВ

ДПС повідомила, що відповідальність за порушення термінів подання до контролюючого органу реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ або додаткової реєстраційної заяви з позначкою "Перереєстрація" ст. 117 ПКУ не передбачена.

Щоправда, якщо особа, яка підлягає обов'язковій ПДВ-реєстрації, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, то до неї буде застосована відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування (п. 183.10 ПКУ).

Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її ПДВ-реєстрацію анулюють відповідно до ст. 184 ПКУ.

Такі висновки містить роз'яснення ДПС із категорії 101.28 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Нагадаємо, що з липня 2020 року декларацію з ПДВ платники мають подавати щомісячно.

Звітність - не проблема з REPORT. Сервіс онлайн-звітності містить актуальні форми, підказки до заповнення, а також найзручнішу систему керування ПДВ. Замовляйте тестовий доступ на 7 днів та переконайтеся самі.

Із ПДВ-змінами, запровадженими Законом № 466, у т.ч. щодо ПДВ-реєстрації, можна ознайомитися в статтях "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)" і "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар