Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Е-резидентство — панацея від Кабміну чи черговий експеримент

26.06.2020, 14:00
261
0

Отримати статус резидента можна буде через інтернет, вся комунікація з бажаючим отримати такий статус має вестись англійською мовою
Отримати статус резидента можна буде через інтернет, вся комунікація з бажаючим отримати такий статус має вестись англійською мовою

Уряд ухвалив постанову, яка дає зелене світло проекту е-резидентства. З 1 липня розпочинається дворічний експеримент із реалізації та запровадження даного проекту. Про це інформує Урядовий портал.

Е-резидентство - особливий статус іноземного громадянина в Україні, що відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод, а також надає йому можливість дистанційно засновувати та провадити бізнес в Україні.

До речі, сучасний професійний сервіс Liga:Report дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн. А для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Проект е-резидентства, за словами його ініціаторів, створюється для представників креативної індустрії - ІТ, маркетинг, реклама, геймінг. Завдяки е-резидентству іноземці отримуватимуть онлайн:

- український кваліфікований електронний підпис;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- можливість відкрити онлайн рахунок в українському банку;

- спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні.

У Мінцифри передбачають, що першими е-резидентами стануть іноземні ІТ-спеціалісти, що працюють на українські компанії, а також спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та ближнього зарубіжжя, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку.

Радимо звернути увагу на наступні аналітичні матеріали:

- "Контрольовані іноземні компанії: наслідки, ризики, рішення";

- "Контрольовані іноземні компанії: оподаткування та звільнення від оподаткування";

- "ФОП купує товари в нерезидента через Інтернет: документальне оформлення й особливості оподаткування";

- "Агентські договори на придбання товарів у ЗЕД: особливості обліку";

- "Спільна діяльність із нерезидентом: особливості бухгалтерського обліку в оператора";

- "Валютний кредит від нерезидента-засновника: особливості відображення в обліку".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар