Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Погані новини від ДПС для деяких власників нерухомості

30.06.2020, 18:10
3544
0

ДПС озвучила, коли власники промислових будівель можуть уточнити зобов'язання з податку на нерухомість через зміни за Законом № 466
ДПС озвучила, коли власники промислових будівель можуть уточнити зобов'язання з податку на нерухомість через зміни за Законом № 466

За словами податківців, власникам будівель промисловості необхідно протягом 30 к. дн. з дня набрання чинності Законом № 466 подати декларації з типом "Уточнююча" або "Звітна" (у разі, якщо на граничну дату подання декларації не виникало об'єктів оподаткування), в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за періоди, починаючи з 23 травня 2020 року.

Декларацію для новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості слід подати протягом 30 к. дн. з дня виникнення права власності на такий об'єкт. При цьому податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Таке роз'яснення надали податківці в категорії 106.07 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

До речі, сучасний професійний сервіс Liga:Report дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн. А для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Докладніше про нововведення зі сплати податку на нерухомість та про те, яким ознакам має відповідати промислова будівля аби все ж застосувати звільнення від оподаткування, читайте в матеріалі "Тепер за передані в оренду промислові будівлі та склади треба сплачувати податок на нерухомість" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

А у повідомленні "Кому з власників промислових будівель потрібно подати у червні уточненки - наслідки заяви ДПС" ми, зокрема, наголошували, що за абз. 2 пп. 266.7.5 ПКУ щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юрособою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Ця норма традиційно трактується податківцями доволі широко і, на їх думку, повинна застосовуватися й у разі нормативних змін щодо, зокрема, об'єктів оподаткування. Так, у роз'ясненні в категорії 106.07 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua) бачимо наступний висновок податківців: "Оскільки для інших випадків зміни бази оподаткування (зміна ставок або кодів типу об'єкта, введення/скасування пільг, скасування права власності, зміна частки у праві власності на об'єкт тощо) нормами ПКУ та іншими нормативно-правовими актами не визначений термін подання уточнюючої Декларації, то на вказані випадки поширюється норма пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, а саме уточнююча Декларація має надаватися протягом 30 календарних днів з дня зміни бази оподаткування".

Додатково в ІПК від 31.01.2019 р. № 352/ІПК/28-10-27-01-11 Офіс великих платників податків ДФС стверджував: "Форму Декларації [з податку на нерухомість - Ред.] затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408. Якщо зміни відбулися (перехід права власності, зміна ставок, пільг тощо) до 20 лютого, а звітну Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання подається Декларація з типом "Нова звітна". Якщо ж зміни відбулися після 20 лютого - з типом "Уточнююча"".

Таким чином, уточненку щодо промислової нерухомості, яка з 23 травня стала об'єктом оподаткування, слід було подати не пізніше 22 червня.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар