Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних — ДПС

7 липня 2020, 09:15
7426
0
Реклама

Головне управління ДПС в Одеській області повідомило про нові штрафні санкції за невчасну реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних (далі - ПН/РК), в яких не зазначаються суми ПДВ. Йдеться про штрафи, які запрацювали завдяки внесеним Законом № 466 змінам до ПКУ.

Йдеться про відповідальність за:

- ПН/РК, складені на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ;

- ПН/РК, складені на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;

- ПН, складені відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та РК, складені до таких ПН;

- ПН, складені відповідно до ст. 199 ПКУ, та РК, складені до таких податкових накладних;

- ПН, складені відповідно до аб. 11 п. 201.4 ПКУ.

За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на платника податку накладається штраф в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 грн (п. 1201.1 ПКУ).

Якщо за результатами податкової перевірки встановлено відсутність реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, на платника податку накладається штраф у розмірі 5 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн (п. 1201.2 ПКУ).

Отже, штрафи за невчасну реєстрацію в ЄРПН застосовуються і до ПН/РК, в яких не зазначаються суми ПДВ. У таких випадках штрафні санкції нараховуються у відсотках до обсягу постачання, встановлених Законом № 466.

З усіма ПДВ- змінами, запровадженими Законом № 466, можна ознайомитися в статтях «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)» і «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації (п. 1201.1 ПКУ).

Відсутність реєстрації протягом граничного строку всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, про що зазначено в ППР, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50% суми податкових зобов'язань з ПДВ, вказаної у такій ПН та/або РК, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Тримайте руку на пульсі подій - дізнавайтеся як змінилися взаємини платників та контролюючих органів завдяк «малій податковій реформі» з аналітичних матеріалів:

- «Новації Закону № 466: податкове повідомлення-рішення»;

- «Новації перевірок за Законом № 466: загальні моменти»;

- «Як податкові органи відповідатимуть за шкоду»;

- «Розбираємо Закон № 466 по кісточках: штрафи, які вже діють»;

- «Розбираємо Закон № 466 по кісточках: загальні правила притягнення до відповідальності»;

- «Вина в податкових порушеннях: що нового?»;

- «Умисел і вина в ПКУ - чи те саме?».

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини