Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Передача ділянки в оренду позбавляє пільги з земельного податку — ДПС

8.07.2020, 15:10
1457
0

Позбавлення пільги не діє в разі передачі ділянки бюджетною установою іншим бюджетникам чи закладам освіти
Позбавлення пільги не діє в разі передачі ділянки бюджетною установою іншим бюджетникам чи закладам освіти

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що органи місцевого самоврядування встановлюють, зокрема, пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території. Але юридичні особи, які користуються пільгами з земельного податку, та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за площі, надані в оренду, сплачують на загальних підставах з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель, споруд (їх частин).

Згідно з п. 284.3 ПКУ якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, то земельний податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин) (п. 287.7 ПКУ).

Більше відповідей ДПС на запитання платників податків з усіх напрямків податкового законодавства читайте в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся для цього тестовим доступом.

Додатково зверніть увагу на матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом:

- "Орендна плата за землю: платники й особливості розрахунку";

- "Земельний податок: платники, пільги та порядок обчислення";

- "Земельний податок для єдинників: як сплатити й відзвітувати з 1 липня";

- "Аграрії - єдинники групи 4: умови й порядок оподаткування";

- "Обмеження щодо оренди в єдинників: як здати частину майна та залишитися спрощенцем";

- "Комунальні послуги та компенсації в договорах оренди: оформлення й облік".

Старт земельної реформи в умовах нестачі коштів, активізація рейдерства та законодавчі зміни можуть призвести до неочікуваних наслідків. ЛІГА:ЗАКОН розробила комплексне рішення - LIGA360 для агробізнесу, яке допоможе всій команді об'єднати зусилля для управління ризиками та вирішення щоденних професійних завдань. Оберіть комплекс інформаційно-аналітичних продуктів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар