Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінився порядок оподаткування доходів від продажу або обміну транспортних засобів — ДПС

10 липня 2020, 17:25
712
0
Реклама

Головне управління ДПС у м. Києві нагадало, що Законом № 466 внесено зміни, зокрема до п.173.2 ПКУ, що регулює порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна.

Встановлено, що:

- дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) першого на рік об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню;

- дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об'єкту рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%;

- дохід від продажу (обміну) третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, або іншого транспортного засобу отриманий протягом року, підлягає оподаткуванню за ставкою 18% (попередня редакція передбачала - 5%).

Як підкреслюють податківці, новий податок стосується не тільки легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, в тому числі причепів, мопедів і мотоциклів.

З доходу, отриманого від продажу автобуса, вантажівки, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна стягується податок у розмірі 5% від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.

Детальніше про нові правила сплати податків з продажу авто та нерухомості у 2020 році ми розповіли у аналітичному матеріалі за посиланням.

Більше про "малу податкову реформу", спричинену Законом № 466, читайте у публікаціях сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: зміни щодо ФОП, ПДФО, військового збору та інше";

- "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: штрафи, які вже діють";

- "Зміни в обкладенні податком на прибуток: жити стане "веселіше"";

- "Податкові перевірки: що змінив Закон № 466";

- "Земельний податок для єдинників: як сплатити й відзвітувати з 1 липня";

- "Декларація з податку на прибуток за півріччя 2020 року: основи";

- "Амортизація основних засобів за I півріччя: новації податкового обліку".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини