Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінилися правила повідомлення податківців про нерухоме майно, автомобілі та інші об’єкти оподаткування

16 липня 2020, 09:45
8704
0
Реклама

Офіс великих платників повідомляє, що наказом Мінфіну № 323 затвердили зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Тим самим удосконалено порядок подачі повідомлення про об'єкти оподаткування за ф. № 20-ОПП.

Відокремлені підрозділи юрособи подають інформацію до контролюючого органу за основним місцем обліку про об'єкти оподаткування, які знаходяться на їх балансі. При цьому, юридична особа інформує про всі об'єкти оподаткування, крім тих, відомості щодо яких надані відокремленими підрозділами такої юрособи до відповідних контролюючих органів..

Повідомленням за ф. № 20-ОПП надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Відтепер, під час надання повідомлень за ф. № 20-ОПП має застосовуватися принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування (наприклад, при подачі інформації про об'єкти оподаткування - офіс, склад, магазин, які розташовані в одному офісному центрі за одною адресою буде достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, перелічивши у найменуванні: офіс, склад, магазин).

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні за ф. № 20-ОПП як узагальнена з типом об'єкта оподаткування "автомобільні транспортні засоби" та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування".

Крім того, повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію такого об'єкта оподаткування у державному органі. Графа 12 "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування" повідомлення за ф. № 20-ОПП у такому разі не заповнюється.

До речі, сучасний професійний сервіс Liga:Report дозволяє легко та оперативно подати податкову, фінансову та статистичну звітність онлайн. А для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Рекомендуємо звернути увагу на наступні індивідуальні податкові консультації, дотичні до даної теми:

- щодо права ФОП на III-ій групі, платника ПДВ, віднести сплачений ПДВ до податкового кредиту звітного періоду (без подальшого нарахування податкових зобов'язань) при придбанні виробничого обладнання (ІПК від 03.06.2019 р. № 2527/ІПК/13.4-1);

- про визначення об'єкта оподаткування єдиним податком платників четвертої групи (ІПК від 03.03.2018 р. № 867/ІПК/15-32-12-05-12);

- про спрощену систему оподаткування (для платників єдиного податку четвертої групи) (ІПК від 19.02.2018 р. № 672/ІПК/21-22-12-05-11);

- щодо подання звітів та сплати податків, подання повідомлення про прийняття працівника на роботу, подання повідомлення за ф. № 20-ОПП у разі зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - юридичної особи протягом бюджетного року, помилкової сплати податків (ІПК від 27.10.2017 р. № 2418/6/99-99-15-01-01-15/ІПК).

Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини