Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Індекс легкості роботи бухгалтерів

17 липня 2020, 08:45
1080
0
Реклама

16.07.2020. Київ. 62% українських бухгалтерів вважають податкові пільги, впроваджені державою під час "коронакризи", неефективними для бізнесу, а 11% оцінили такі заходи позитивно. Більше половини (54,4%) бухгалтерів переконані, що бізнес потребує насамперед податкових канікул, 47,1% респондентів проголосували за цільові програми державної підтримки, 45,2% за програми, спрямовані на зниження безробіття. Такі результати Всеукраїнського опитування "Індекс легкості роботи бухгалтерів", який вже третій рік поспіль до Дня бухгалтера та аудитора проводить компанія ЛІГА:ЗАКОН.

Цього року під час опитування компанія ЛІГА:ЗАКОН особливу увагу приділила тому, як змінилась професія бухгалтера у нових "карантинних" реаліях - зарплати, умови роботи та захищеність професії. З'ясувалось, що:

· обсяг роботи для бухгалтерів залишився на тому ж рівні (46.5%) або зріс (36,7%);

· відповідальність за помилки, неправильне переоформлення співробітників та перерахунок зарплат лягає на бухгалтера для 56% респондентів;

· персональні доходи бухгалтерів скоротились або зовсім припинились за останні 3 місяці у 46% опитаних;

· 47,4% бухгалтерів продовжували працювати в офісі під час карантину, переважно через специфіку бухгалтерської роботи (робота з первинними документами тощо).

Вже третій рік поспіль в опитуванні більшість бухгалтерів головною проблемою податкового законодавства називають його турбулентність. Цього року таку проблему назвали 60,3%. Для 50,2% актуальною проблемою є різночитання законодавчих норм та нестача узагальнюючих податкових консультацій. Як результат - 37% не впевнені, що можуть захистити себе в разі розбіжностей з податковими органами, 28,4% мали конфліктні ситуації з представниками контролюючих органів за минулий рік.

Як і в минулих роках, близько половини (52%) бухгалтерів негативно оцінюють зміни до податкового законодавства протягом останнього року. Для 58,7% найбільш очікуваною податковою реформою є заборона на внесення будь-яких змін до податкового законодавства до початку нового бюджетного року.

Загальний Індекс легкості роботи бухгалтерів цього року не змінився, і склав 2,5 пункти.

Сьогодні результати дослідження були презентовані онлайн. Переглянути можна за посиланням: https://youtu.be/89UE901ck2I

Третє Всеукраїнське дослідження "Індекс легкості роботи бухгалтерів" компанії ЛІГА:ЗАКОН проводилося з 16 червня - до 10 липня та охопило понад 1000 бухгалтерів з усієї України. Мета дослідження - відстеження настроїв бухгалтерів, як головного індикатора здоров'я бізнесу та держави. Винесення виявлених проблем на суспільне обговорення та пошук ефективних рішень. Партнери дослідження: ФПБАУ, ЕВА, проєкт Unlimit Ukraine від EBA.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини