Міністр юстиції Денис Малюська підписав лист до Президента з проханням про накладення вето на закон про продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами. Про це Міністерство юстиції України інформує в своєму Телеграм-каналі.
"На підпис Президенту надійшов черговий законопроєкт (№3640), який зупиняє будь-яке примусове стягнення боргів (а не тільки боргів підмораторних валютних позичальників, як це можна було б очікувати, виходячи із його назви). Мін‘юст попросив ветувати даний законопроєкт, адже обов'язок платити борг і виконувати договірний обов'язок - це базис капіталізму та ринкової економіки, тому відхилення від обов'язку сплачувати борги повинно бути цивілізованим та справедливим", - йдеться у повідомленні.
Як підкреслюють у Мін'юсті, подібні мораторії призводять до збільшення витрат боржників, захищених мораторієм (адже у ціну товарів і послуг, які їм продаються, одразу закладається ризик несплати) і до збільшення корупції (сплатити чи не сплатити контрагенту - вирішує директор підприємства і жоден суд йому не указ).
Також, як підкреслюють у Мін'юсті, подібні мораторії призводять до збільшення витрат платників податків - за боржника рано чи пізно заплатить держава через механізми гарантій держави щодо виконання судових рішень і спеціальну бюджетну програму, міжнародні арбітражі або рішення ЄСПЛ; до погіршення інвестклімату - жоден нормальний інвестор не буде працювати у непередбачуваному середовищі; і до криміналізації процесу вибивання боргів (бо інші законні процедури стягнення боргу не будуть працювати).
Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.
Завжди прийдуть на допомогу бухгалтеру та підприємцю публікації модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН щодо кредитування:
- "Кредитний договір та іпотека: основні ризики, про які потрібно знати позичальнику";
- "Отримання банківського кредиту";
- "Нюанси одержання кредиту на бізнес";
- "Придбання автомобіля в кредит";
- "Штрафні санкції за кредитом перевищують тіло боргу. Чи правомірно це?".
Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.