Філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи підприємств, установ і організацій, інших юросіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, виступають платниками ЄСВ (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ).
Відокремлені підрозділи обліковують як страхувальників з урахуванням таких особливостей (п. 8 розд. ІІ Порядку № 1162):
- при отриманні повідомлення від держреєстратора або відомостей з ЄДР про створення відокремленого підрозділу юрособи такий новостворений підрозділ обліковують з приміткою "Неплатник";
- при прийнятті юрособою рішення про виділення відокремленого підрозділу на окремий баланс та перехід до самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами юрособа повідомляє про це в 10-денний строк з дня прийняття такого рішення контролюючий орган за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.
У зазначеному випадку на підставі такого повідомлення юрособи відокремлений підрозділ обліковують як платника ЄСВ.
Тож нараховує і сплачує (перераховує) ЄСВ за відокремлені підрозділи, які не мають окремого балансу, централізовано головне підприємство - юрособа за своїм місцезнаходженням.
Якщо ж прийняте юрособою рішення про виділення відокремленого підрозділу на окремий баланс та перехід до самостійного ведення ним розрахунків із застрахованими особами, такий відокремлений підрозділ самостійно нараховує та перераховує суми ЄСВ за своїм місцезнаходженням.
Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Запорізькій області.
Читайте також статті сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):
- "Операції між головним підприємством і філією: бухгалтерський облік";
- "Делегування відокремленим підрозділам (філіям) права на складання ПН/РК";
- "Відокремлені підрозділи (філії) й оподаткування: точки перетину";
- "Як оформлювати працівників на роботу у філію".
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.