Юридичні особи - платники єдиного податку третьої групи, що продають виручену від здійснення операцій з експорту товарів, робіт, послуг іноземну валюту, у складі доходу враховують лише позитивну курсову різницю.
Від'ємне значення валютного перерахунку на склад доходів єдинника не впливає.
На цьому продовжують наполягати податківці, апелюючи до ведення такими особами спрощеного обліку доходів та витрат.
Докладніше про це можна дізнатися з матеріалу "Доходи платника єдиного податку. Іноземна валюта" модуля Ситуації. Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовИм доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Тож, як і раніше, при отриманні експортної виручки в іноземній валюті єдиноподатник має взяти до уваги наступне:
- якщо інвалютна виручка продається до дати звітного балансу (протягом одного кварталу), то у складі доходу враховується тільки позитивна різниця між доходом, отриманим від продажу цієї валюти, та доходом, отриманим від здійснення перерахунку такої іноземної валюти в гривні на дату її надходження на валютний рахунок;
- якщо інвалютна виручка обліковується на рахунку до кінця кварталу (до дати звітного балансу), то на дату закінчення звітного кварталу платник має здійснити перерахунок такої іноземної валюти відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку з відповідним врахуванням у складі доходу тільки позитивної різниці від здійснення такого перерахунку;
- у разі продажу іноземної валюти після дати звітного балансу у складі доходу враховується тільки позитивна різниця між доходом, отриманим від продажу цієї валюти, та доходом, отриманим від здійснення перерахунку такої іноземної валюти в гривні на дату закінчення попереднього звітного кварталу.
Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 108.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Більше відповідей ДПС на запитання платників податків з усіх напрямків чинного податкового законодавства можна отримати в модулі "База податкових знань" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся для цього тестовим доступом.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.