податкових різниць тут не виникає
Враховуючи специфіку встановлення норм витрат палива та особливості експлуатації транспорту вітчизняними дорогами майже кожне підприємство стикається з "перевитратами" пального.
Оскільки багато бухгалтерів ще добре пам'ятають прискіпливість податківців при перевірці "паливної" статті ще з часів валових витрат - періодично податківці отримують запити щодо необхідності коригування фінрезультату до оподаткування на суми понаднормативних витрат палива.
Контролери з цього приводу говорять про те, що податкових різниць тут не виникає.
Тож, такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування та відповідно об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств за правилами бухобліку.
Докладніше про "Різниці, на які коригується фінансовий результат, для визначення податку на прибуток" можна дізнатися з ресурсу Довідники. Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовИм доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Додамо, контролюючі органи не перший рік орієнтуються на Норми № 43 у питаннях податкового обліку, хоча зазначений документ має більш вузьку спрямованість.
Разом з тим списання пального на підприємстві має бути обов'язково врегульовано внутрішніми наказами й підтверджено відповідними розрахунками. Для списання пального підприємство повинне розробити внутрішні документи, які установлюватимуть норми його витрат з урахуванням усіх технічних характеристик автомобілів, експлуатаційних норм та інших факторів.
Отже, суб'єкти господарювання, які не бажають вступати в конфлікт із податківцями, можуть орієнтуватися на Норми № 43 і в питаннях податкового обліку (зокрема це стосується ПДВ). Сміливі платники можуть розробити й затвердити внутрішніми наказами на підприємстві власні норми. Але при цьому такі норми мають ураховувати технічні характеристики автомобілів, експлуатаційні норми та інші фактори.
Джерело: роз'яснення Офісу ВПП ДПС України