Заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак розповів про проблеми підприємців з процедурами адміністративного оскарження. Слова із його інтерв'ю наводить сайт Ради бізнес-омбудсмена.
Він вказує на те, що в класичному розумінні адміністративним оскарженням є тільки оскарження ППР.
Чому? Тому що оскаржити можна, в принципі, те, що вже належним чином формалізовано і тягне за собою певні правові наслідки. Наприклад, ППР. Мова йде про документ, який є офіційним рішенням. А висновок, який міститься в акті, не вважається тим, що є остаточно фіналізованим. Відтак, коли подаєш свої заперечення - це не вважається класичним адміністративним оскарженням. Адже висновки, які є в акті - вони не мають обов'язкового значення.
Для розуміння: вимога "заплати" є тільки в ППР. А в акті міститься опис того, як пройшла перевірка, що перевіряли, до яких висновків прийшли.
Проте, існує механізм, коли платники податків отримують в попередньому вигляді текст цього акту. Тому вони можуть подавати свої заперечення. Це робиться для того, щоб в остаточній редакції документу ці зауваження були, де це можливо, враховані податківцями.
Рада бізнес-омбудсмена підтримує цю практику, тому що це гарно для бізнесу. Це дає можливість врегулювати спір на ранньому етапі, так би мовити "у зародку", з мінімальними витратами часу та ресурсів, не залучаючи до процесу його врегулювання ані вищий за рівнем податковий орган, ані суди. Іноді це відбувається не тільки у вигляді письмового подання заперечення, а й у форматі зустрічей, які проходять на майданчику ДПС, або за допомогою відео-конференцій.
ДПС радять попрацювати над подачею платником податків заперечень на попередні висновки, які містяться в акті податкової перевірки. Це важливо, тому що не всі податківці на місцях готові повноцінно використовувати цей інструмент.
ЛІГА:ЗАКОН пропонує вибухову пропозицію до Дня незалежності. Обирайте комплексне рішення LIGA360 зі знижкою до 50%! LIGA360 - це єдиний робочий простір для фахівців всієї компанії. Пропозиція діє тільки до 31 серпня. Встигніть скористатися вигідними умовами.
Читайте також:
- "Знято мораторій на документальні перевірки за двома підставами - деталі від ДПС";
- "Податківці будуть частіше приходити на перевірки до підприємців з виторгом до 12 тисяч";
- "Кабмін доручив посилити стягнення боргів з ЄСВ".
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.