Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бездіяльність податківців зможуть перевіряти лише після завершення "карантиннмй" мораторію

4 вересня 2020, 10:30
600
0
Реклама

Мораторій на перевірки - одне з послаблень для вітчизняного бізнесу на період дії карантину.

Однак, перевірочний мораторій, передбачений п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, не є тотальним і частина перевірок таки може проводитися і під час карантину.

Так, у карантин податківці можуть проводити не лише документальні перевірки з питань бюджетного відшкодування ПДВ і/або від'ємного значення з ПДВ на суму понад 100 тис. грн, а й фактичні перевірки з питань:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання й транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених пп. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

Камеральні перевірки не заборонено, тож їх можуть проводити під час карантину та застосування обмежувальних заходів.

А от для тих платників, що "чекають" на перевірку контролюючим органом вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня (на підставі пп. 78.1.12 ПКУ) слід зважити на те, що її організація і проведення можлива буде після завершення карантинних обмежень.

Докладніше про "Карантин-2020: що потрібно знати бухгалтеру" можна дізнатися з модуля Ситуації. Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовИм доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Джерело: ІПК ДПСУ від 20.08.2020 р. № 3469/ІПК/99-00-07-08-01-06

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини