Мораторій на перевірки - одне з послаблень для вітчизняного бізнесу на період дії карантину.
Однак, перевірочний мораторій, передбачений п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, не є тотальним і частина перевірок таки може проводитися і під час карантину.
Так, у карантин податківці можуть проводити не лише документальні перевірки з питань бюджетного відшкодування ПДВ і/або від'ємного значення з ПДВ на суму понад 100 тис. грн, а й фактичні перевірки з питань:
- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання й транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених пп. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.
Камеральні перевірки не заборонено, тож їх можуть проводити під час карантину та застосування обмежувальних заходів.
А от для тих платників, що "чекають" на перевірку контролюючим органом вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня (на підставі пп. 78.1.12 ПКУ) слід зважити на те, що її організація і проведення можлива буде після завершення карантинних обмежень.
Докладніше про "Карантин-2020: що потрібно знати бухгалтеру" можна дізнатися з модуля Ситуації. Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовИм доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.
Джерело: ІПК ДПСУ від 20.08.2020 р. № 3469/ІПК/99-00-07-08-01-06