ФОП мають право бути страховими посередниками, в т. ч. страховими агентами, та перебувати на спрощеній системі оподаткування, оскільки страхова агентська діяльність належить до підприємницької діяльності. Так резюмує Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду у постанові від 22.07.2020 р. (справа № 826/15459/18).
Тож якщо ФОП, яка отримує дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, тоді суб'єкт господарювання подає податковий розрахунок за формою № 1ДФ, де зазначає суму нарахованого і виплаченого їй доходу з ознакою доходу "157". Проте ПДФО не утримує і не сплачує, оскільки відповідно до норм податкового законодавства ФОП здійснює оподаткування такого доходу самостійно.
Таким чином, при виплаті винагороди контрагенту - підприємцю за договорами доручення, договорами про надання послуг щодо консультування з питань комерційної діяльності й керування і договорами про надання послуг щодо дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки страхова компанія не є податковим агентом. Тому вона не має ані обов'язку, ані повноважень з виплачених йому сум винагороди утримувати і перераховувати до бюджету ПДФО.
Тож ВС скасував податкові повідомлення-рішення про донарахування сум податків страховій компанії.
Із судовою практикою допоможе система VERDICTUM, яка містить більш ніж 70 млн. судових рішень. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.
Читайте також:
- "ФОП та сплата ЄСВ під час карантину: фінсанкцій немає, але є адмінштраф";
- "ДПС пояснила деталі скасування книги обліку доходів для ФОП із 2021 року";
- "Єдиний податок та місцеві збори не змінились із 1 вересня";
- "ДПС нагадала ФОПам про обов'язок вести облік товарних запасів".
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.