Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Борги з зарплати підприємства-банкрута заплатить держава, а перелік звільнених від ЄСВ побільшає — комітет ВРУ підтримав законопроекти

24 вересня 2020, 09:35
9702
0
Реклама

На нещодавньому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів було прийнято рішення щодо 11 законопроектів.

Комітет прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти низку законопроектів. Зокрема, ті, що стосуються перейменування Фонду соціального захисту інвалідів (№ 3964, № 3965, № 3966, № 3967). Назву Фонд соціального захисту інвалідів пропонується змінити на Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Крім того, парламентський Комітет вважає за доцільне прийняття Верховною Радою проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини (№ 4048). Серед іншого законопроектом визначається, що страйк на підприємствах транспорту застосовується відповідно до законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Стежите за усіма новинами по темі "Зарплата та кадри"? Отримайте доступ до LIGA360 і відстежуйте інформацію за тематикою, обирайте ЗМІ, яким довіряєте, та сформуйте свою індивідуальну стрічку новин. Отримайте вільний доступ до LIGA360, якщо користуєтеся принаймні одним з продуктів ЛІГА:ЗАКОН.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 173 1992 року про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця" (№ 3332) передбачає, що у разі неможливості роботодавця через неплатоспроможність задовольнити вимоги працівників, зокрема, щодо виплати їм зарплати за встановлений період, такі вимоги задовольняє установа-гарант. У разі прийняття цей Закон набере чинності у день, наступний за днем його опублікування.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо забезпечення соціальних прав окремих категорій осіб (№ 3978) пропонує доповнити перелік випадків, коли особа звільняється від сплати за себе ЄСВ. Такою особою визначається громадянин, що перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, та/або у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та/або у відпустці у зв'язку з усиновленням дитини, та громадянин, який виховує дитину з інвалідністю будь-якої групи інвалідності та відповідно до закону отримує державну соціальну допомогу до досягнення такою дитиною вісімнадцяти років. У разі прийняття цей закон набере чинності 1 січня 2021 року.

Унікальна пропозиція: три місяці у подарунок при передплаті професійних видань від ЛІГА:ЗАКОН на 6 або 12 місяців. Для того, щоб скористатися вигідною акційною пропозицією, заповніть, будь ласка, форму зворотнього зв'язку.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини