Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Інвестиційний договір на житло з забудовником — чи буде ПДВ

15 жовтня 2020, 16:25
814
0
Реклама

ДПС розглянула випадок, коли фізособа уклала із забудовником інвестиційний договір, предметом якого є будівництво та введення в експлуатацію об'єкта нерухомості та передання права власності на квартиру такій фізособі. Причому ще до завершення будівництва об'єкта та введення його в експлуатацію:

- фізособа отримує від забудовника майнові права на квартиру;

- фізособа (за погодженням із забудовником) планує укласти з товариством договір про відступлення на його користь майнових прав на вказану квартиру на платній основі;

- товариство (за погодженням із забудовником) має намір укласти з іншою фізособою договір про відступлення на користь такої фізособи майнових прав на вказану квартиру на платній основі.

Ось що стосовно цієї ситуації зазначили податківці.

По-перше, обкладення ПДВ операцій з постачання забудовником майнових прав на житло (об'єкт житлового фонду) фізичній особі залежить від того, чи залучає забудовник до такого будівництва підрядника (будівельну компанію):

- якщо забудовник (платник ПДВ) не залучатиме до будівництва підрядника (будівельну компанію), то для цілей обкладення ПДВ операція забудовника з постачання майнових прав на квартиру фізособі є операцією з першого постачання житла (об'єкта житлового фонду). Така операція обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою;

- якщо забудовник (платник ПДВ) залучатиме до будівництва житла (об'єкта житлового фонду) підрядника (будівельну компанію), то для цілей обкладення ПДВ операція забудовника з постачання майнових прав на житло фізособі є операцією з другого постачання житла. Такі операції звільнені від обкладення ПДВ. Адже операцією з першого постачання житла у цьому випадку є операція підрядника (будівельної компанії) з постачання послуг із спорудження такого житла забудовнику.

По-друге, операція з відступлення права вимоги щодо майнових прав на житло від фізичної особи до товариства та надалі від товариства до іншої фізичної особи не є об'єктом обкладення ПДВ відповідно до пп. 196.1.5 ПКУ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 17.09.2020 р. № 3891/ІПК/99-00-05-06-02-06

Як відступлення права вимоги відображати в бухобліку, читайте в статті "Відступлення права вимоги в бухгалтерському обліку" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини