Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У НБУ розповіли про строки запровадження електронної гривні та цілодобовий режим роботи СЕП

19 жовтня 2020, 13:10
1303
0
Реклама

Заступник голови НБУ Олексій Шабан в інтерв'ю FinClub розповів, над якими інноваційними ідеями він зараз працює в НБУ, що очікує на проєкт електронної гривні, чи зможуть кредитні спілки випускати кредитні картки, а українці - сплачувати національною платіжною карткою.

Зокрема, він повідомив: "Найбільша зміна, як ми плануємо, може статися вже до кінця 2021 року - це перехід на стандарт ISO 20022. Він співпаде з тим, що СЕП стане цілодобовою. Новий стандарт дозволить зробити так, щоб СЕП стикувалася з міжнародними системами. У стандарті ISO 20022 текстовий формат повідомлень має безліч полів. Ми зараз вирішуємо, які потрібні будуть українським банкам, а які ні. Новий формат істотно спростить паперову роботу і полегшить життя банкам. Потрібно тільки, щоб банки зрозуміли і повірили в цю ідею".

На питання чи буде такий перехід обов'язковим, О. Шабан зауважив: "В якийсь момент ISO 20022 стане єдиним стандартом. Я розумію можливі ризики: і несприйняття банками нововведень, і необхідність удосконалення IT-систем. Зараз методологи платіжного департаменту та IT-департаменту працюють над модернізацією СЕП. Основне, чим ми будемо займатися надалі, - це в тому числі популяризація нового формату. Я вірю, що у нас це вийде, і Нацбанк буде сприйматися банками як партнер".

Щодо проєкту "Електронна гривня" він розповів: "У нас зовні все виглядає як затишшя, тому що ми поки шукаємо необхідну ідею для цього проєкту. У проведеному пілоті е-гривня стала альтернативою для роздрібних розрахунків фізосіб. Перші питання, які виникають: "Як вона конкуруватиме з карткою? Чому пересічний українець почне користуватися е-гривнею, а не звичною карткою або готівкою?". Ми поки шукаємо відповіді на них. Насправді аналогічні дискусії точаться і в інших країнах. Найбільшу активність в цьому плані, як зазвичай, виявляє Китай. Хтось дивиться на електронну валюту як на інструмент для великих корпоративних платежів, хтось - як на засіб для транскордонних платежів, хтось - як на "вертолітні" гроші. Швеція та Уругвай намагаються працювати з ними в роздробі".

Щоправда, у підсумку посадовець визнав: "Але відповіді на питання про те, коли буде запущена е-гривня, у мене поки немає". Це О. Шабан пояснює так: "Ми намагаємося намацати, які проблеми може вирішити е-гривня. Адже будь-який продукт повинен йти від потреби клієнта. Ми дивимося, де цей інструмент можна застосувати. Я переорієнтував нашу команду на те, щоб знайти "болі", які будуть вирішуватися цим інструментом. Якщо вони вирішуються найкрутіше саме е-гривнею, то вона "злетить"".

Також він повідомив, що НБУ практично фіналізував проєкт закону про платіжні послуги, який дозволить не тільки банкам бути емітентами електронних грошей. Тобто фінкомпанії теж зможуть випускати платіжні картки - відповідний законопроект буде подано до Ради восени.

Як діяти бухгалтеру та кадровику у разі змін в податковому, трудовому та бухобліковому законодавстві підкаже LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360:Бухгалтер.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини