Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Збільшення об’єму ємностей для зберігання пального — чи повідомляти податківців

19 жовтня 2020, 14:30
680
0
Реклама

Податківці роз'яснили, чи повинне товариство якимось чином повідомляти органи ДПСУ про збільшення загального об'єму використовуваних ємностей для зберігання пального у разі якщо товариство орендуватиме або придбаватиме додаткові ємності для зберігання пального.

Насамперед, контролери нагадали, що товариство має право зберігати пальне, яке не реалізовується іншим особам, використовувати його виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та надавати послуги із зберігання пального іншим особам за наявності ліцензії на відповідне місце зберігання пального.

Для отримання такої ліцензії товариство мало надати контролерам документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення відповідно до ст. 15 Закону № 481.

Щодо інформування органів ДПСУ про збільшення загального об'єму використовуваних товариством ємностей для зберігання пального, то податківці вказали на те, що це чинним законодавством не передбачено. Але товариство повинне мати всі дозвільні документи на зазначенні ємності.

Крім того, податківці нагадали, що згідно пп. 230.1.2 ПКУ платники акцизного податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

- усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

- усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Джерело: ІПК ДПСУ від 09.09.2020 р. № 3786/ІПК/99-00-09-03-03-06

За які саме порушення штрафують платників акцизного податку, читайте в статті "Штрафи щодо пально-спиртового акцизу" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини