Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Поставка товарів на умовах DPU: чи впливає це на дату виникнення ПДВ-зобов’язань

20 жовтня 2020, 17:20
349
0
Реклама

ДПС роз'яснила, на яку дату визнавати податкові зобов'язання з ПДВ за операціями з постачання товарів, у договорі на поставку яких використовуються умови DPU "Поставка в місці з розвантаженням" (в редакції Інкотермс 2020). Тобто датою переходу права власності на партію товару від продавця покупцю є дата відвантаження цієї партії товару в місці поставки товару.

Податківці нагадали, що згідно з п. 187.1 ПКУ у разі постачання товарів, оплата за які не відбувалася і постачальник не визначає податкові зобов'язання за касовим методом, датою виникнення ПДВ-зобов'язань вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо).

Отже, дата виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів не завжди залежить від дати переходу права власності на товар.

Причому датою, на яку припадає початок передачі (переміщення) товару, є дата, яка визначає фізичне переміщення товару зі складу (або будь-якого місця зберігання) продавця з метою доставки зазначеного товару покупцеві. Це може бути й дата, вказана у документах на перевезення (переміщення, пересилання) товару, які відповідно до ст. 307 ГКУ оформляються в установленій формі з складанням комплекту перевізних документів з урахуванням виду транспорту, яким здійснюється перевезення.

Відповідно до вимог п. 201.1 ПКУ постачальник на дату першої з подій - дату відвантаження товару, зобов'язаний був в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Водночас слід врахувати, що згідно зі ст. 1 ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків, регулюються виключно нормами ПКУ, а тому врегулювання в рамках договору питань, що віднесені до сфери регулювання податкового законодавства, є неправомірним. Відповідно до ч. 2 ст. 1 ЦКУ до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовується, якщо інше не встановлено законом.

Тому перенесення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ на підставі умов договору на інший строк, ніж визначений ПКУ, не відповідає нормам ПКУ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.09.2020 р. № 3698/ІПК/99-00-05-06-02-06

Додатково також читайте статті "Продаємо ОЗ із переходом права власності через 12 місяців: коли визнавати бухоблікові доходи та ПДВ-зобов'язання" і "Спочатку - обладнання, потім - право власності: коли оприбутковувати основні засоби" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини