Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відстороненому від роботи працівнику в окремих випадках зберігають зарплату — Держпраці

4 листопада 2020, 11:20
1220
0
Реклама

В Управлінні Держпраці у Кіровоградській області нагадали випадки, в яких роботодавець може відсторонити працівника від роботи.

Якщо звернутись до ст. 46 КЗпП, то серед таких:

- поява працівника на роботі у нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп'яніння;

- відмови або ухилення працівника від обов'язкових медоглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;

- інші випадки, передбачені законодавством.

Якщо прийняли рішення про відсторонення від роботи, тоді трудові відносини працівника з роботодавцем не припиняють. Проте у такому разі працівника тимчасово не допускають до виконання його трудових обов'язків.

Зважаючи на той факт, що зарплату виплачують за виконану роботу, у разі відсторонення від роботи не повинна була би зберігатися зарплата. Однак законодавство встановлює все ж окремі випадки, коли зарплата у разі відсторонення від роботи зберігається або працівникові виплачується допомога за кошти Фонду соцстрахування.

Відсторонити від роботи можна лише у випадках, передбачених законодавством. Про це оголошують наказом або розпорядженням керівника підприємства, установи чи організації, а працівника повідомляють. Термін відсторонення встановлюють до усунення причин, що його спричинили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.

Працівника після відсторонення від роботи можуть тимчасово або постійно перевести на іншу роботу.

Відсторонення працівника від роботи може передувати звільненню працівника, зокрема за п. 7 ч. 1 ст. 40 КЗпП у зв'язку з появою його на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння.

Коли працівник не виконує у встановлений термін вимоги, які були підставою для законного його відсторонення від роботи, тоді роботодавець може притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності, у тому числі розірвати з ним трудовий договір.

Також читайте матеріал "Переведення на іншу роботу та відсторонення від роботи" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Чорна п'ятниця наближається! Встигніть першими скористатися акційними пропозиціями на передплату видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Заповніть форму заявки.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини