Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Приватним виконавцям дозволять примусово стягувати адміністративні штрафи і борги з держпідприємств та дітей

11 листопада 2020, 08:45
3233
0
Реклама

Кабміном зареєстровано у парламенті проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень приватних виконавців (№ 4330 від 05.11.2020 р.). Згідно з ним розширять повноваження приватних виконавців щодо виконання рішень до 100 тисяч гривень проти будь-якого боржника (включаючи державних юридичних осіб та юридичних осіб за участю держави) та щодо примусового виконання ними постанов у справах про адміністративні правопорушення.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Ви можете замовити тестовий доступ до LIGA360 за посиланням.

Так, приватні виконавці зможуть, згідно з пропозиціями уряду, примусово виконувати рішення:

- за якими боржником є державні та комунальні підприємства, установи, організації, юридичні особи, частка держави у статутному капіталі яких перевищує 25% та/або які фінансуються виключно за кошти державного або місцевого бюджету, якщо сума стягнення не перевищує 100 тисяч гривень або еквівалент такої суми в іноземній валюті;

- за якими боржником є юридична особа, примусова реалізація майна якої заборонена відповідно до закону, якщо сума стягнення не перевищує 100 тисяч гривень або еквівалент такої суми в іноземній валюті;

- про стягнення адміністративних штрафів;

- за якими боржниками є діти або фізичні особи, які визнані недієздатними чи цивільна дієздатність яких обмежена, якщо сума стягнення не перевищує 100 тисяч гривень або еквівалент такої суми в іноземній валюті.

Водночас проєктом Закону передбачається запровадження таких змін з дня внесення до Єдиного реєстру приватних виконавців України відомостей про 1000 осіб, які розпочали діяльність приватного виконавця, але не пізніше 01 січня 2024 року. Відстрочка запровадження зрівняння повноважень приватних та державних виконавців обумовлюється тим, що протягом 2019 року діяло лише 217 приватних виконавців.

Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини