Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Єдинникам не уникнути сплати земельного податку навіть у разі припинення діяльності — ДПС

18 листопада 2020, 16:00
3769
0
Реклама

Платники єдиного податку все частіше задаються питанням необхідності сплати земельного податку у випадку передачі в оренду нерухомості.

Податківці в ІПК від 26.10.2020 р. № 4416/ІПК/99-00-04-03-03-06 нагадують про те, що згідно із пп. 4 п. 297.1 ПКУ платники ЄП звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, які використовуються платниками ЄП першої - третьої груп для госпдіяльності (окрім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, які знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками ЄП четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Проте навіть, якщо у платника ЄП відсутні фактичні випадки реалізації діяльності за КВЕД 68.20 "Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна", то це не звільняє від обов'язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність із земельного податку.

У випадку повного припинення діяльності платника ЕП йтиметься про припинення заявлених видів діяльності, у т.ч. за кодом 68.20 КВЕД "Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна". Це свідчитиме про те, що земельна ділянка не використовується для госпдіяльності.

Тому у разі припинення діяльності платник ЄП втрачатиме преференцію, яка надає звільнення від сплати земельного податку, що передбачає пп. 4 п. 297.1 ПКУ.

Корисною буде стаття "Земельний податок для єдинників: як сплатити й відзвітувати з 1 липня" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть скористатися ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини