Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Одержувачам пенсій та грошової допомоги від держави спростили відкриття рахунків

18 листопада 2020, 16:32
2383
1
Реклама

Уряд затвердив Постанову № 1098, яка спростила процедуру відкриття поточних рахунків одержувачам пенсій, грошової допомоги. На думку урядовців, це сприятиме поширенню безготівкових розрахунків серед одержувачів.

Прийнята постанова повинна зменшити кількість відвідувань установ при призначенні пенсії, грошової допомоги. Зокрема, дасть змогу призначати пенсію, грошову допомогу одержувачам чи перевести їх виплату на поточний рахунок, відкритий в банку, за одне відвідування Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення. Рішення КМУ надає можливість відкриття поточних рахунків одержувачам пенсії, грошової допомоги без попереднього звернення до банківської установи. Для відкриття такого рахунка особі потрібно буде лише звернутись до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення.

Пенсійний фонд чи орган соціального захисту населення на підставі отриманих заяв від одержувачів формує список таких одержувачів та передає його разом з необхідними документами для відкриття рахунка до відповідних уповноважених банків. Банк відкриває на підставі отриманих даних поточні рахунки одержувачам і надає Пенсійному фонду чи органу соціального захисту населення реквізити таких рахунків.

Також встановлено єдині вимоги до банків, через які проводитиметься виплата пенсій, грошової допомоги та виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Найбільше змін внесли до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках. Його також доповнили новим додатком - формою Заяви про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка.

Щоб іти в ногу з вимогами чинного законодавства, користуйтеся інформаційно-правовою системою ЛІГА:ЗАКОН. Вона допоможе відслідковувати зміни в законодавстві. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини