Доступ правоохоронців та контролерів до реєстру банківських рахунків — реакція НБУ на законопроект № 4135

24.11.2020, 12:20
280
0

Законодавчі ініціативи можуть знизити довіру до банківської системи.
Законодавчі ініціативи можуть знизити довіру до банківської системи.

НБУ не підтримує ініціативу зі створення єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів. Тому пропонує аналогічно вчинити профільному комітету Верховної Ради.

Створити зазначений реєстр передбачає законопроект № 4135 “Про засади антикорупційної політики на 2020-2024 роки”. 05.11.2020 р. Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні. Згідно із законопроектом доступ до реєстру планують надати правоохоронним та контролюючим органам.

НБУ переконаний, що запропонований законопроектом спосіб отримання правоохоронними та контролюючими органами інформації, яка становить банківську таємницю, фактично означатиме нівелювання інституту такої таємниці. Це може погіршити стан захисту приватної інформації та знизити довіру до банківської системи.

Тому НБУ запропонував народним обранцям при доопрацюванні законопроекту до другого читання виключити положення про створення такого реєстру, безпосередній доступ до якого передбачається надати правоохоронним та контролюючим органам.

Джерело: сторінка НБУ у Facebook.

Головне науково-експертне управління ВРУ у висновку до законопроекту також вказує, що не можна погодитися із пропозицією проекту щодо створення єдиного реєстру рахунків фізичних і юридичних осіб та індивідуальних банківських сейфів та надання безпосереднього доступу до нього НАЗК, НАБУ, САП, Нацагентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, ДПС, Держмитслужбі, Держфінмоніторингу.

Стежити за змінами в законодавстві ще простіше, ніж раніше. Контролюйте тільки ті норми закону, які цікаві вам. В модулі LIGA360.Smart-сигнали отримуйте сповіщення, які ви встановили в інформаційно-правовій системі ЛІГА:ЗАКОН. Замовити доступ для ознайомлення з рішеннями для бухгалтера можна тут.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту