Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи повинен платник повідомляти податківців про перейменування вулиці або міста

24 листопада 2020, 13:00
546
0
Реклама

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що у разі перейменування назви міста, вулиці тощо платники податків, відомості про яких включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. № 1-ОПП та ф. № 5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання. А ось ті, відомості про які не включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.

Адже відповідно до п. 66.5 ПКУ у разі виникнення змін у даних, що подаються для взяття на облік платників податків, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР), платник зобов'язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін. Своєю чергою, п. 9.2 розділу IX Порядку № 1588 визначає, що у вказаній ситуації платник податків зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формою №1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) подається з позначкою "Зміни" або заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток за формою № 1-РПП - з позначкою "Перереєстрація, зміни".

Як діяти бухгалтеру та кадровику у разі змін в податковому, трудовому та бухобліковому законодавстві підкаже комплексне рішення для бухгалтера LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини