Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У судів нема грошей на марки та конверти — як тепер повідомляють про судові засідання

2 грудня 2020, 12:00
1127
0
Реклама

Державна судова адміністрація України рекомендує судам поштову кореспонденцію надсилати в електронному вигляді. Про це йдеться у листі від 19.11.2020 р. № 15-21163/20, який було направлено апеляційним загальним, господарським, адміністративним, місцевим загальним судам та територіальним управлінням ДСА України, інформує портал "Судова влада".

У листі зазначається, що така необхідність виникла з критичною ситуацією, що склалася з фінансовим забезпеченням діяльності судів у 2020 році, зокрема у частині відсутності асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції.

До речі, уже майже 90 млн судових рішень можна легко знайти у системі VERDICTUM. Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

У рекомендаціях ДСА йдеться про відправку всієї службової кореспонденції (окрім процесуальних документів) виключно в електронному вигляді на адреси електронної пошти у разі:

- надсилання кореспонденції у відповідь на листи, що надійшли до суду електронною поштою, або коли в попередніх листах таких адресатів вказана адреса електронної пошти для можливого листування;

- надсилання кореспонденції органам державної (місцевої) влади чи іншим юридичним особам, використовуючи при цьому адресу електронної пошти, вказаної на офіційних сайтах чи на бланках листів відповідних юридичних осіб.

Щодо процесуальних документів, то в електронному вигляді вони надсилаються:

- стороні у справі за її письмовою заявою, на адресу електронної пошти, вказаної у відповідній заяві;

- державним (місцевим) органам влади на їх адресу електронної пошти, вказаної на офіційних сайтах чи на бланках листів, попередньо узгодивши можливість такого надсилання (шляхом обміну листами чи використовуючи інший спосіб письмового підтвердження).

Важливо, що у разі надсилання кореспонденції на адресу електронної пошти, необхідно в обов'язковому порядку підписувати її кваліфікованим електронним підписом відповідної посадової особи суду.

Окрім цього, сторони у справі для отримання повідомлень від суду мають можливість користуватися сервісом "Електронний суд" (для осіб, які зареєстровані в підсистемі, повідомлення, повістки, судові рішення та інші процесуальні документи надсилаються в електронному вигляді автоматично), інші особи, які не зареєстровані в "особистому кабінеті", можуть подати заяву про надсилання їм процесуальних документів на електронну пошту, а також судових викликів і повідомлень - у вигляді SMS (у разі відсутності в учасника електронної пошти).

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН - спробуйте самі тестовий доступ вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини