Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 1 січня 2021 року від сплати ЄСВ звільнили частину підприємців і самозайнятих осіб

8 грудня 2020, 09:50
32805
0
Реклама

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що у зв'язку з прийняттям Закону № 592-ІХ внесено низку змін до Закону про ЄСВ. Відповідно до них, зокрема, з 1 січня 2021 року звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізособи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - НПД), якщо:

- вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років,

- вони є особами з інвалідністю,

- вони досягли віку, встановленого статтею 26 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

І пам'ятайте, що Liga:Report - найлегший сервіс подання звітності для підприємців усіх груп оподаткування, який економить ваш час. Придбайте усього за 28 гривень на місяць.

Крім цього, статтю 4 Закону про ЄСВ доповнено частинами п'ятою та шостою, згідно з якими відповідно передбачено звільнення від сплати за себе ЄСВ:

- осіб, які провадять НПД, за умови взяття їх на облік як фізосіб-підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як ФОП, так і особою, яка провадить НПД;

- осіб, які провадять НПД, та фізосіб-підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Щоб іти в ногу з вимогами чинного законодавства, користуйтеся інформаційно-правовою системою ЛІГА:ЗАКОН. Вона допоможе відслідковувати зміни в законодавстві. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини