Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці назвали, кому відмовлять у виплаті "карантинної" допомоги від держави

11 грудня 2020, 15:15
3605
0
Реклама

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 10.12.2020 р. набрав чинності Закон № 1072. Ним підрозділ 1 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ доповнено новим пунктом, відповідно до якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включається дохід у вигляді одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, що виплачується (надається) такому платнику ПДФО за рахунок коштів державного бюджету відповідно до ст. 2 Закону № 1071.

Згідно зі ст. 2 Закону № 1071 застрахована особа має право на отримання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у розмірі 8000 грн. При цьому застрахована особа, що має право на отримання зазначеної допомоги, має бути найманим працівником:

- суб'єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 31.10.2020 р. та відповідає визначеним у Переліку видів економічної діяльності;

- фізособою - підприємцем, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 31.10.2020 р. та відповідає визначеним у Переліку видів економічної діяльності.

Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам не надається:

1) найманим працівникам:

- які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, що не нарахував ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;

- які працюють у суб'єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на 31.10.2020 року не відносився до Переліку видів економічної діяльності;

- які працюють у суб'єкта господарювання за сумісництвом;

- середня заробітна плата яких перевищує 30 тисяч грн на місяць. При цьому для обчислення середньої заробітної плати враховуються усі місяці третього кварталу 2020 року;

2) фізичним особам - підприємцям, які є застрахованими особами:

- державна реєстрація яких на дату набрання чинності Законом № 1072 становить менше трьох місяців;

- які на дату набрання чинності Законом № 1071 сплатили у 2020 році ЄСВ за себе менше ніж за три місяці;

- основний вид економічної діяльності яких на 31.10.2020 року не відносився до Переліку видів економічної діяльності;

- які є найманими працівниками та фізичними особами - підприємцями одночасно;

- підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності Законом № 1071, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, припинена.

Виплата одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам здійснюється на підставі заяв застрахованих осіб, поданих ними в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Виплата проводиться уповноваженим банком на банківський рахунок (у форматі IBAN), зазначений у заяві застрахованої особи.

Снігопад знижок на професійні продукти від ЛІГА:ЗАКОН розпочато! Не пропустіть новорічні знижки на кращі професійні рішення для бухгалтерів та аудиторів. Переходьте за посиланням та обирайте свою персональну пропозицію зі знижкою 30%.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини