Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Підприємцям пояснили як заповнити звіт з ЄСВ за 2020 рік

Реклама

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що Законом № 1072 (діє із 10.12.2020 року) передбачені послаблення у сплаті ЄСВ для окремих платників.

Тимчасово звільнені від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ платники ЄП першої групи "за себе" за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року.

Крім того, якщо суб'єкт підприємницької діяльності, який не отримував доходу в грудні 2020 року та основний КВЕД є у відповідному Переліку, то такий суб'єкт звільняється від обов'язку визначити базу нарахування, а також суму ЄСВ, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. А отже і у річному звіті з ЄСВ (Додаток 5) за березень-травень та грудень 2020 року не зазначає мінімальну суму ЄСВ. Йдеться про ФОП - загальносистемників.

Отже, у разі звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за періоди березень, квітень, травень, грудень 2020 року у зв'язку з карантином, показники графи 3 таблиці 1 Звіту з ЄСВ (форма № Д5 (річна)) заповнюють наступним чином:

- ФОП на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Його визначають діленням річного чистого доходу (прибутку), задекларованого у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;

- ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають самостійно визначена сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць;

- членами фермерського господарства - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Його визначають діленням річного розподіленого доходу, отриманого такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, що підлягає оподаткуванню ПДФО, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

Проте, у графі 4 таблиці 1 Звіту з ЄСВ в місяцях звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ (березень, квітень, травень, грудень 2020 року) проставляють прочерки, а показники інших календарних місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ, заповнюють на загальних підставах.

Читайте також:

- кому із ФОП надали преференції у сплаті ЄСВ та списанні боргів;

- як ФОПу відобразити списання ЄСВ у звітності.

Для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Також для платників податків в нагоді стане сервіс онлайн-звітності REPORT, який містить актуальні форми та реквізити для сплати податків, шаблони базових первинних документів та підтримку користувачів в чаті. Замовляйте тестовий доступ та переконайтеся самі.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини